Meist

“Käsitööna valminud saviplaatide sünni alguseks pean ma juba aastat 2016, mil müügi-alal karjääri tehes läksin õppima plaatijaks ning omandasin valdkonnas ka kutsetunnistuse. Sellest sai alguse minu suur armastus plaatimisega seonduva muutuse vastu – keraamiline plaat ei tee vaid koledat seina korrektseks ja ilusaks. Plaatidega saab luua meeleolu, interjööri. Anda isikupära ning ka üsna väikese pinnaga muuta kogu ruum millekski hoopis uueks. Ja eriliseks.

Idee iseloodud plaatidest sai 2018. aastal keraamika kursusel osaledes olulise tõuke. Minu armas kursuse-kaaslane oli just perega renoveerimas oma maakodu ning ma sain aru, et just sellistesse taastatavatesse vanadesse maakodudesse tahan luua oma sündinud ideed.

Esimesed plaadid olid paberile visandades mõeldud just ühesse sellisesse sajandivanusesse maakodusse, mille omanike visioon oli kaasaegset joont järgides võimalikult palju vana palki säilitada ning omapärast kodu luua. Sellest sai minu esimene tellimus.

Tänaseks olen jõudnud staadiumisse, kus võin öelda, et plaatide loomine on minu sõltuvus ja nõrkus. Keraamika annab võimaluse luua väga palju ja ennast läbi tehtu väljendada. Oma toodetega turule tulemiseks andis tõuke see, kui sain aru, et toormaterjalist enamus kulub ikka ja jälle plaatidele… Ma lihtsalt armastan neid luua!”

Evelyn

Disainer ja plaatide looja